Zrealizowane projekty

styczeń   2015

 Grudzień 2013
"Wolontariusze trochę czytają, lecz przed wszystkim dzieciom radość dają"W związku z realizacją wraz z Wolontariuszami Citi Handlowy 
projektu w ramach Światowego Dnia CiTi dla Społeczności 
w 2010 roku powstał w Gminnej Bibliotece Publicznej
"Kącik czytelniczo-zabawowy dla matek z małymi dziećmi."

Tak było w starej placówce ...

... a tak jest teraz :
Projekt   
„Międzypokoleniowe spotkania teatralne – śmieszni, bajkowo, kulturalnie”.
 
Sfinansowane przez :
 
Teatr przy stoliku-
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Cykl prezentacji współczesnej dramaturgii polskiej i światowej
o wieloletniej tradycji. Aktorzy czytają rozpisane na role teksty dramaturgiczne, tworząc swoistą wersję teatralnego słuchowiska.
Prowadzenie cyklu: Elżbieta Lenkiewicz 
 
Miro Gavran - MĄŻ MOJEJ ŻONY
29.09.2011 godz.17.00
 
Przewrotna,  komedia jednego z najpopularniejszych współczesnych dramaturgów chorwackich. Edmund i Zeflik mieszkają w dwóch różnych miastach. Nie znają się. Nigdy nawet o sobie nie słyszeli. Każdy z nich ma żonę, bardzo często nieobecną w domu, kobieta bowiem pracuje jako konduktorka na kolei. Niespodziewanie, po kilku latach rodzinnej sielanki, jeden z nich poznaje tajemnicę swojej Helenki – jej drugie życie . Postanawia zatem spotkać się z tym drugim...
Wystąpili: Cezary Ilczyna i Marian Czarkowski
Pierre Sauvil -  „Słońce dla dwojga”.
 27.10.2011 godz.17.00

Błyskotliwa komedia obyczajowa o spotkaniu dwóch pokoleń: wyzwolonej, dość bezczelnej młodej dziewczyny ze spokojnym, dobrze ułożonym lekarzem w średnim wieku, nade wszystko ceniącym sobie w życiu spokój i wygodę. Panienka zaskakuje go propozycją nie do odrzucenia. Otóż rok wcześniej doktor zdiagnozował u niej śmiertelną chorobę. Młoda osoba sprzedała dom, porzuciła  pracę i udała się w długą pożegnalną podróż dookoła świata, by ostatecznie dowiedzieć się, iż padła ofiarą pomyłki. W ramach rekompensaty za doznaną krzywdę bezceremonialnie wprowadza się do domu lekarza i zamierza
     w nim pozostać do momentu, aż nie stanie ponownie na nogi. Odmowa gospodarza grozi mu skandalem środowiskowym. Ten punkt wyjścia staje się początkiem szeregu niezwykłych zdarzeń w życiu obojga, a żeby tego było mało, dziewczyna chowa jeszcze w zanadrzu prawdziwą, wybuchową wręcz niespodziankę.
      Wystąpili: Katarzyna Kropidłowska i Marian Czarkowski 
 


Anna Burzyńska –AKOMPANIATOR
21.11.2011 godz.17.00 
Świetlica w Jeziorowskich

Fatalna tożsamość zakochanego: jest tym, który czeka... Motto zaczerpnięte z Rolanda Barthesa towarzyszy tragikomicznej opowieści Anny Burzyńskiej o obsesyjnej miłości pianisty do divy operowej, od 30. lat nieświadomej uczuć kotłujących się w duszy i umyśle jej skromnego akompaniatora. Ten zaś, owładnięty bezgraniczną miłością buduje swój wymarzony związek z ukochaną, ale... bez niej. Konsekwencje zmyślenia silniejszego od prawdy okażą się zaskakujące dla obu stron.
   Wystąpili: Wiesława Niemaszek-Szymańska i Artur Steranko 

 


Lutz Hubner   -  SERCE BOKSERA
05.12.11 godz. 17.00

  Mądra, liryczna komedia młodego niemieckiego dramaturga o spotkaniu dwóch pokoleń. Starszy mężczyzna, niegdyś słynny bokser, jesień swego życia musi spędzić w domu opieki. Niepogodzony z taką perspektywą planuje ucieczkę. Celem jego podróży jest południowa Francja, gdzie mieszka przyjaciel z młodości.
     Mężczyznę odwiedza  młody malarz pokojowy. Traktuje go początkowo dość nonszalancko i z wyższością charakterystyczną dla bezczelnej młodości. Po pewnym czasie zaczyna jednak dostrzegać w „dziadku” człowieka z fantazją i ciekawym życiorysem. Między mężczyznami zawiązuje się nić sympatii, z upływem czasu coraz bardziej emocjonalnej, prowadzącej do „odlotowego” finału.
Wystąpili : Władysław Jeżewski i Marcin Kiszluk
 


Art-Re. – Kraków
- Studio Małych Form Teatralnych,Scenografii i Reżyserii.
Przedstawiło spektakle dla dzieci :


„BOCIAN I ŻABKA”
10.06.2011 r.
 


„JESIEŃ U KUBUSIA PUSZATKA”
27.09.2011 r. „PINOKIO” 25.10.2011 r. 
 


„PRZYGODY KOZIOŁKA NIEMATOŁKA”
24.11.2011 r. 
 


„KRÓLOWA ŚNIEGU” 8.12.2011 r. 

 „CALINECZKA” 21.12.2011 r. 

Dziękujemy 
Fundacji im. Leopolda Kronenberga 
przy CiTi Handlowym
w imieniu własnym oraz wszystkich uczestników naszego projektu.